Як створити криптовалюту


Першою децентралізованою цифровою валютою був біткоін. Він мав шалений успіх, і екосистема блокчейна продовжує розвиватися. На жаль, це не означає, що всі спроби створити криптовалюту матимуть бурхливий успіх. Насправді багато з тих, хто провів первинне розміщення монет, не змогли зібрати достатньо коштів або припинили свою діяльність після запуску.

Найуспішніші проекти в результаті можуть потрапити до списку для торгівлі на біржі https://www.bybit.com/ru-RU/ та на інших майданчиках. Проте досягти такої високої планки зовсім не просто.

Визначте свої цілі

Насамперед необхідно подумати про те, чого ви хочете добитися від своєї криптовалюти. Чи хочете ви, щоб вона використовувалася як платіжна система? Сховище вартості? Подумайте, яку проблему вирішуватиме ваша валюта, яку не вирішують інші криптовалюти. Це допоможе вам створити унікальну торгову пропозицію (УТП) для вашої монети. Наприклад, біткоін було створено як децентралізовану альтернативу фіатним валютам. Ethereum, з іншого боку, було розроблено як платформа, що дозволяє розробникам створювати децентралізовані програми.

Після того, як ви визначите свої цілі, вам потрібно буде придумати назву та логотип для вашої валюти. Вам також потрібно буде створити веб-сайт та технічний документ. Веб-сайт повинен пояснювати, що є вашою валютою і як вона працює. З іншого боку, у whitepaper буде детальніше розказано про ваш проект. Важливо переконатися, що і веб-сайт, і технічна інформація зрозумілі, лаконічні і не містять технічного жаргону. Якщо люди не можуть зрозуміти, чого намагається досягти ваш проект, вони не вкладатимуть у нього гроші.

Розробіть механізм консенсусу

Наступний крок – розробка механізму консенсусу. Саме так ваша криптовалюта досягатиме консенсусу щодо стану блокчейну. Існує два основних типи механізмів консенсусу: proof-of-work (PoW) та proof-of-stake (PoS). Proof-of-work – це найпоширеніший тип механізму консенсусу. Саме цю систему використовують Біткоін та більшість інших криптовалют. У системі PoW майнери змагаються один з одним у підтвердженні транзакцій та додаванні блоків у блокчейн. Майнер, який додав блок блокчейн, отримує винагороду у вигляді криптовалюти.

З іншого боку, система Proof-of-stake не вимагає, щоб майнери змагалися один з одним. Натомість система покладається на валідаторів, які ставлять свою криптовалюту на кін для перевірки транзакцій. Що більше криптовалюти поставив валідатор, то більшу вагу має його голос. Перевага PoS в тому, що вона набагато енергоефективніша, ніж PoW.

Якщо ви хочете, щоб у перспективі ваша монета з’явилася на біржі https://www.bybit.com/uk-UA/, то до створення слід підходити дуже уважно та обережно. Так ви зможете отримати якісний результат та спробувати внести свій власний вклад в розвиток цілої індустрії.