Переваги ринку землі


Різні об’єкти державні особливості вже давно продаються на цифрових сервісах через торгові майданчики на зразок Української універсальної біржі. Таким чином досягається прозорість і комерційна ефективність продажів.

Тепер фермери зможуть безперешкодно не тільки наслідувати с/г площі, а й скуповувати їх на легальних умовах. Але дозволений розмір землі поки обмежується до 100 гектар. Для підприємств він доходить до 10 000 га, але через 2,5 року.

Тут наводяться умови для продажу паїв землі. Угіддя, якими володіє держава поки схвалені тільки для оренди, в рамках Закону № 2195. Ці процедури будуть проходити в режимі інтернет-торгів на Prozorro.Sale.

За період діяльності майже в 5 років системи Prozorro.Sale на її майданчиках отримали державну акредитацію біло проведено 374 000 аукціонів, де взяли участь понад 34 000 чоловік. А вливання від них в держбюджети всіх рівнів вже вийшли за значення в 39 млрд. грн.

Особливості продажі на аукціонах

Продажі з молотка земельних площ – це велика перспектива придбати ділянку аграрного призначення за ринковою і адекватною ціною і вкластися в свій бізнес або його відновити. Для прийняття участі в них потрібно лише зареєструватися на торговому майданчику, такий як Українська універсальна біржа і внести оплату гарантій і реєстрації.

До явищ, які призвели відсутність ринку земельних ділянок можна включити – зниження гіпотетичних цін на с/г площі і їх оренду. Орендувати стане можливим в онлайн-режимі в системі Prozorro.Sale. Це все відноситься до державної землі. До липня проводилися подібні земельні торги в українській службі з питань геодезії, картографії та кадастру.

Існуючий стан справ було вигідно тільки тим бізнесменам, які мають звичку діяти через приховані корупційні механізми. Передаючи хабара, вони проводили незаконний продаж під виглядом довгострокової оренди, виробляли незаконний продаж ділянок, даючи хабарі. А мораторій охоплював хіба що тих землевласників, які здійснюють екстенсивне фермерство. Зате його скасування надасть сільгоспвиробникам шанси вигідного вкладення капіталу в землі і отримання прибутку вище існуючої, адже вони перетворюються на повноправних власників землі. Таким методом, запуск ринку землі багато в чому змінить вектор функцій сільського господарства в позитивну сторону. На УУБ ви зможете дізнатись більше про ринок землі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-auktsiony-osoblyvosti-protsedury-na-prozorroprodazhi/