Не дивлячись на те, що на момент створення системи ПроЗорро, головним завданням було створення чіткого алгоритму для проведення державних закупівель в прозорому вигляді, з часом цей механізм став активно використовуватися й при проведенні інших процедур.
Скориставшись послугами української енергетичної біржі або ж інших електронних майданчиків і перейшовши до повного переліку розділів, ви маєте змогу особисто впевнитися в тому, що є безліч напрямків, в яких активно проводяться закупівлі й торги.
Один з таких напрямків – це продаж землі. Особливий попит на такі лоти з’явився після запуску відкритого ринку землі. Щоб перейти до переліку всіх актуальних оголошень, що дають змогу взяти участь в таких торгах, ви можете перейти за посиланням https://sale.ueex.com.ua/ru/news/kupivlya-zemli-na-aukcioni-majdanchyka-tov-ueb, де у вас буде можливість ознайомитися з такими лотами більш детально.
Насправді, земля є не одним напрямком в торгах, що проводяться через систему ПроЗорро. Продажі. Дана платформа дає змогу брати участь в самих різних онлайн-процедурах, саме тому нею активно користуються не лише державні установи, але й приватні компанії, які не менше зацікавлені в запропонованому функціоналі.
Що стосується найбільш популярних напрямків в діяльності, то вони виглядають саме так:
- Аукціони з оренди нерухомого майна;
- Аукціони, на яких реалізується майно банківських установ, які на цей момент можуть знаходитись на стадії ліквідації або ж банкрутства;
- Проведення процедури малої приватизації, що дає змогу приватним підприємцям перейняти в користування державні та комунальні об’єкти;
- Аукціони з реалізації майна банкрутів – частіше за все. це саме банківські установи й тому подібні організації, які мають серйозну заборгованість перед державою і всі активи таких установ автоматично потрапляють на аукціон;
- Надання права на користування державними надрами – це один з досить важких напрямків в торгах і для перемоги в такому аукціоні учасник повинен відповідати великій кількості критеріїв;
- Продаж необробленої деревини – зазвичай, коли мова йде про такі торги, на лот виставляється кругляк лісу, що вважається найбільш ходовим матеріалом;
- Комерційні торги – в цьому розділі ви можете знайти велику кількість цікавих лотів, організаторами яких є не державні, а саме комерційні установи. Вони не зобов’язані проводити подібні процедури саме через ПроЗорро, але вони користуються цією можливістю.
Тут варто зауважити, що це навіть не половина з тих напрямків, які наразі доступні на більшості електронних майданчиків. Сам формат аукціону в системі ПроЗорро надає рівні права для всіх користувачів. Це означає, що для участі не обов’язково потрібно бути саме юридичною особою. Право на відправку своєї цінової пропозиції має кожен.
Як визначити, що мова йде саме про допорогові закупівлі
Люди, які мають відношення до проведення або ж участі в торгах через систему ПроЗорро, чудово розуміють, що закупівлі можуть бути допороговими і надпороговими.
В першому випадку, мова йде про процедуру, яка має певні фінансові обмеження. Тобто, якщо сума закупівлі перевищує 200 тисяч гривень, то допорогова процедура вже не є можливою. Тут варто зауважити, що це актуально для товарів та послуг, в той час як для виконання робіт обмеження становить 1.5 мільйонів гривень.
В другому випадку, закупівлі проходять за звичайним сценарієм і немає ніяких обмежень, яких варто дотримуватися. Сам формат допорогових закупівель вважається спрощеним і для того, щоб провести подібну процедуру потрібно готувати значно менше документації.
Відповідно, формат допорогових закупівель потребує менше часових затрат, через що і вважається досить цікавим для державних та комунальних організацій. Є випадки, коли такі установи намагаються розбивати закупівлі на декілька частин, щоб вони проводилися на умовах допорогового принципу. Такі дії вважаються забороненими і за проведення подібних маніпуляцій накладаються досить серйозні санкції.
Кому дозволено брати участь в торгах з оренди державного майна
Формат конкурсних торгів, що проходить в системі ПроЗорро – це чудова можливість для великих компаній або ж невеличких компаній, отримати цікаве для них замовлення.
Головна особливість конкурсних торгів – це прозорість і рівні умови для кожного учасника. Це ж стосується і можливості брати державне майно в оренду.
На сьогодні, взяти участь в таких торгах можуть:
- Фізичні особи – не обов’язково мати великий досвід й величезний штат співробітників для того, щоб перемогти в таких торгах;
- Юридичні особи – це можуть бути компанії будь-якого рівня, починаючи з невеликих і закінчуючи цілими корпораціями;
- Організації міжнародного значення – вони також можуть подавати заявки, в разі виконання повного переліку вимог.
Брати участь в торгах мають право всі, питання тут полягає в тому, в кого є найбільші шанси, щоб перемогти в боротьбі за сам лот.